top of page
Abkant sac büküm makinesinden bir görünüm ve bükümlü metal parça

SAC METAL BÜKÜM

Ne Yapıyoruz

220 ton dört eksen otomatik bombeleme ve 12 inc ekran görünürlüğüne sahip CNC Abkant büküm makinemiz ile hizmet veriyoruz.
Makinemiz 0,30mm ile 12 mm arası büküm kapasitesi ile 3000 mm uzunluğuna kadar hassas büküm işlemleri gerçekleştirmektedir.

SAC LEVHA BÜKME İŞLEMİ

Sac levha bükümü, sac levhaların istenilen ölçülerde şekillendirilmesi ile CNC Abkant pres tezgâhlarında firmamız kalite ve güvencesiyle yapılmasıdır. Sac metal işlemleri, metal şekillendirme sanayilerinde kullanılan çok yönlü işlemlerdir. Çeşitli avantajları nedeniyle Sac levha bükümü imalat sanayilerinde kullanılan yaygın malzemelerdir. Tüm araba gövdeleri, metal kapılar, fan kanatları, metal masalar, makine yedek parçaları vb. sac ürünlerdir. Levhaları gerekli ürüne dönüştürmek için yapılan işlemler CNC Abkant tezgahlarında yapılır.

Sac levha bükümü, basite alınacak bir işlem değildir. Bu nedenle sadece Abkant tezgahlarında büküm işlemi tecrübe, bilgi ve birikim isteyen bir iştir. Büküm işlemi firmamızın temel ilkeleri arasında yer almaktadır. Fabrika binamızda bulunan kesim-büküm makinelerimiz ile müşterilerimizin talep ettiği ölçülere uygun olan tezgahımızda maliyetler optimize edilerek büküm işlemi yapılır. Firmamız güçlü kalıpları ile bükülmesi zor olan sac levhalara istenilen büküm işlemini kolayca yapar.

SAC LEVHA BÜKME SÜRECİ

Sac levha bükümü,  metalin bükülmeden önce ve büküldükten sonra uzunluk ve kalınlık aynı kalacak şekilde deforme olduğu bir işlemdir. Sadece iş parçasının şeklini değiştirir. Aslında ideal bir durum ama pratikte büküm işlemi bölgesinde uzunluk ve kalınlık bir dereceye kadar değişiyor. Her metal bir momente veya çifte maruz kaldığında bükülme eğilimindedir. Sac levha bükümü, çeşitli şekillendirme ve şekillendirme işlemleri için çok yönlü olmasını sağlayan yüksek eğilme kabiliyetine sahiptir.

Firmamız CNC Abkant büküm makinesi ve CNC Lazer kesim tezgâhı ile Sac levha bükümü, hizmeti vermektedir. Sac levha büküm işlemi sacın dayanıklılığını artırırken deforme olmasına engel olur. Firmamız sac bükümünü dayanıklı uzun ömürlü ve sorunsuz bir şekilde işler. Bu süreç abkant presler ve özel büküm kalıplarıyla yapılır. Sac levha bükme hizmetlerimiz içinde köşe çıkarma, tek büküm yapma, iki büküm yapma, köşe düzeltilmesi işlemleri de yapılmaktadır.

 

bottom of page